Dzień Myśli Braterskiej

22 lutego, na całym świecie obchodzony jest przez skautów i harcerzy jako Dzień Myśli Braterskiej. W tym szczególnym dniu skauci przesyłając życzenia myślą o sobie wzajemnie, dziękują za przyjaźń i wspólną służbę.

To szczególny dzień, w którym pomimo zgiełku codzienności mamy szansę poczuć wyjątkową, łączącą nas wszystkich więź braterstwa. W dobie rewolucji cyfrowej mamy potrzebę odczucia bliskości innych ludzi osób.

Dzień Myśli Braterskiej obchodzony był również w naszej szkole. Przez ponad tydzień istniała możliwość wrzucenia kartki z życzeniami dla przyjaciela do wyznaczonej skrzynki Przyjacielskiej poczty, które 22 lutego harcerze rozdali adresatom. Z pewnością nie jednemu z was świadomość, że przyjaciel pamiętał, sprawiła wielką radość i przyjemność.

Pielęgnujmy zawarte przyjaźnie, by kiedy nadejdzie taka potrzeba miał nas kto wspierać w trudnych dla nas chwilach.

W tym dniu  nasza   drużyna „MOROWA 13”  spotkała się z harcerzami z grodkowskiej 14 DH ‘Zadyma”. Przy wspólnym kominku wysłuchali gawędy, wymienili się refleksjami odnośnie wartości w życiu człowieka, a potem dobrze wspólnie się bawili.