Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat

Większości z nas Dzień Dziecka  kojarzy się zwykle z luźniejszym dniem w szkole i całą masą prezentów. I choć w tym roku święto to wypadło w okresie, kiedy większość dzieci  korzystała z przerwy od zajęć dydaktycznych, to dorośli jednak przygotowali i zorganizowali uroczysty Dzień Dziecka dla uczniów klasy 0 c w innym terminie.

W poniedziałek 04. 06. 2018 r. tuż po śniadaniu dzieci udały się do sklepu Kumin Domowa Piekarnia, gdzie została  przygotowana dla nich prezentacja wypieku pieczywa. Dzieci miały możliwość poznać wszystkimi zmysłami ciasta przygotowane do wypieku pieczywa, obejrzeć naczynia do wyrabiania ciast, poznać różne rodzaje ziaren, mąki, płatków, które są wykorzystywane są do wypieku chleba i bułek.

Po tym niezwykłym pokazie maluchy zostały nagrodzone gałką smakowitego loda. Na tym niespodzianki dla dzieci się nie zakończyły, gdyż po zjedzeniu lodów udaliśmy się na  osiedlowy plac zabaw, gdzie dzieci mogły dać upust swojej energii korzystając z   rozmaitych urządzeń do wspinania, balansowania, zjeżdżania, bujania, huśtania, trampolin, domków, karuzeli, itp.

Każdy na placu zabaw znalazł urządzenie, które najbardziej mu się podobało i gdzie mógł spędzić najwięcej czasu, którego nie mieliśmy wiele. Dlatego z wielkim żalem dzieci opuszczały plac zabaw, gdzie mogły uprawiać różne aktywności.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom, którzy przyczynili się do tego, że dzieci mogły w tym dniu spędzić niezapomniane chwile.

Beata Garncarz