SPOTKANIE Z WOLONTARIUSZKĄ FUNDACJI „NA RATUNEK DZIECIOM Z CHOROBĄ NOWOTWOROWĄ”

15 lutego 2018 r. Szkolne Koło wolontariatu oraz chętni uczniowie korzystający z naszej biblioteki wzięli udział w wyjątkowym spotkaniu z p. Ewą Harapin, którego celem było przybliżenie młodzieży idei wolontariatu oraz oswojenie z problemem niepełnosprawności.

Pani Ewa w wieku 12 lat zachorowała na złośliwy nowotwór kości. Ciężko walczyła o swoje życie, ale udało jej się wygrać walkę z przeciwnikiem. Niestety w wyniku choroby amputowano jej nogę i dzisiaj mając 22 lata uczy się żyć na nowo i akceptować siebie. Jej doświadczenia sprawiły, że nie wyobraża sobie  życia bez niesienia pomocy tym, którzy tego potrzebują. Na co dzień jest wolontariuszką w Przylądku Nadziei we Wrocławiu – dziecięcym szpitalu onkologicznym, w którym od listopada 2015 r. leczą się mali pacjenci.

Dzięki spotkaniu nasi uczniowie zapoznali się z działalnością Fundacji „Na ratunek dzieciom          z chorobą nowotworową”  niosącą bezpośrednią pomoc swoim podopiecznym m.in. poprzez finansowanie podczas terapii leków, przeprowadzanie terapii zajęciowych z małymi pacjentami,                 a także rozjaśnianie szpitalnej codzienności. Rozmawialiśmy na temat tolerancji i empatii wobec osób z różnymi dysfunkcjami.

Na pewno  w najbliższym czasie odbędzie się kolejne spotkanie z p. Ewą, na które uczniowie już nie mogą się doczekać.  Pożegnalnym uściskom nie było końca. Kto wie, może ktoś z naszych uczniów dzięki bliskiemu spotkaniu, rozmowie z taką osobą poczuje chęć i radość z niesienia pomocy innym.

 

Koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu  – Justyna Haliniak

nauczyciel – bibliotekarz – Joanna Romulska